Erasmus+ projektas Vokietijoje

Sausio 14-19 dienomis penkiolika mūsų gimnazistų, lydimi mokytojų Neringos Bitinienės, Ingos Kučnerienės ir Fausto Petriškio, lankėsi Vokietijoje ir dalyvavo Erasmus+ projekto „Cooking connects“ veiklose. Projekto metu mokiniai susipažino su Bavarijos regiono kultūra, Vokietijos ir Lietuvos kulinarijos kultūros skirtumais, o kartu ir ugdė savo skaitmenines ir tarpasmenines kompetencijas.

Pirmoji projekto diena prasidėjo vizitu į Kirchseeon gimnaziją. Mokiniai apžiūrėjo mokyklos erdves, susipažino su mokyklos organizuojamomis žaliosiomis iniciatyvomis. Vėliau, projekto dalyviai vyko į kalnus netoli Kirchseeon miestelio ir dalyvavo žygyje pėsčiomis. Jo metu, projekto dalyviai susipažino su Bavarijos regiono kultūriniu paveldu bei kraštovaizdžio ypatumais.

Antrąją projekto dieną mokiniai kūrė vokiškų ir lietuviškų kulinarijos receptų elektroninę knygą. Tokiu būdu projekto dalyviai ne tik susipažino su Lietuvos ir Vokietijos kulinarinės kultūros ypatumais, bet ir ugdėsi tarpasmenines bei skaitmenines kompetencijas. Vėliau, projekte dalyvaujantys mokiniai dalyvavo ekskursijoje po Kirchseeon miestelį. Aplankyti reikšmingi miesteliui objektai, o svarbiausia – Perchten kaukių muziejus. Jame mokiniai susipažino su Perchten deive ir su ja susijusiomis tradicijomis.

Trečiąją projekto dieną projekto planas buvo stipriai pakoreguotas dėl susiklosčiusios ekstremalios situacijos – dėl ypatingai slidžių kelių ir gatvių visose mokyklose pamokos vyko nuotoliniu būdu. Nepaisant to, projekto veiklos beveik nenukentėjo – mokiniai pristatė pagal savo kulinarinius receptus pagamintus patiekalus.

Ketvirtąją dieną mokiniai dalyvavo anglų kalbos ir biologijos pamokose Kirchseeon gimnazijoje. Vėliau, vyko filmo „Goodbye, Lenin“ apie Berlyno sienos griūtį peržiūra. Šiame filme persipynė ne tik svarbūs Vokietijai istoriniai momentai, bet ir kulinarinės, kultūrinės tradicijos. Kiek vėliau, gimnazistai vyko į Miuncheną, kuriame lydimi gido susipažino su miesto lankytinomis vietomis ir tradicijomis ir taip praplėte savo kultūrinį akiratį.

Paskutinė diena buvo skirta apsilankymui Nacizmo centre Miunchene. Muziejaus gidas labai įtraukiai ir paveikiai pristatė Vokietiją užvaldžiusią nacizmo ideologiją, jos atsiradimo priežastis ir prielaidas. Vėliau, projekto delegacija grįžo į Kirchseeon miestelį, kuriame laukė atsisveikinimo pietūs bei projekto veiklų aptarimas.

Projekto dalyviai pasisėmė naudingos kultūrinės patirties, ugdė savo tarpasmenines bei skaitmenines kompetencijas.

Atnaujinta: 2024-03-18
  • MUMS JAU ŠIMTAS!