GLOBE programos ir Baltijos jūros projekto mokinių stovykla Klaipėdoje

• Paskelbta: 2024-09-19

Rugpjūčio 5-8 dienomis vyko GLOBE programos ir Baltijos jūros projekto mokinių stovykla Klaipėdoje. Joje dalyvavo mokiniai iš: Anykščių, Vilniaus, Marijampolės, Visagino, Vilkaviškio, Panevėžio taip pat ir mūsų gimnazijos atstovai, tai 3d klasės mokinės: Justė Ostrauskaitė, Miglė Skujytė ir Brigita Jasukaitytė, su lydinčia chemijos mokytoja Nerute Augustonyte. Stovykloje susitikome Klaipėdos Universitete, klausėmės dėstytojos Elenos Pranckėnaitės paskaitos  apie povandeninę archeologiją, taip pat paskaitos kaip tapti naru; po pietų pertraukos  fotografo Mariaus Čepulio paskaitą apie gamtą. Kitą dieną mes kėlėmės keltu į Smiltynę, lankėmės Lietuvos Jūrų muziejaus Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre, kuriame vyko paskaita su edukatoriumi. Kitomis dienomis mus  supažindino su Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos, Aplinkos apsaugos agentūros ir Lietuvos jūrų muziejaus veiklomis. Visos stovyklos metu atlikome ,,GLOBE” projekto matavimus, paskutinę dieną buvo pristatyti – gauti duomenys. Iš stovyklos grįžome įspūdžiais, kuriuos perduosime ir jaunesniesiems gimnazistams.

3d kl. mokinė Justė Ostrauskaitė