Išvyka į Šiaulių STEAM centrą

• Paskelbta: 2024-02-12

Sausio 31 dieną gimnazijos mokiniai su biologijos mokytoja R.Lukošiūnaite vyko į Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje esančią STEAM laboratoriją. Gimnazistai atliko praktinį biologijos darbą „Kokie pigmentai dalyvauja fotosintezėje?“. Tikslas buvo pasigaminti augalo pigmentų ištraukų, išskirstyti skirtingus pigmentus į frakcijas ir išanalizuoti jų atspindimos šviesos spektrus. Kiekviena pora pasirinko po skirtingą augalą ir kibo į darbą. Pirmiausia reikėjo sutrinti augalo mėginį ir pasidaryti įvairių pigmentų ištrauką. Pasidarius ištrauką, remiantis pigmentų tirpumu įvairios koncentracijos tirpaluose, pigmentai buvo išskirstyti į frakcijas ir tirti spektrofotometru. Išvyka buvo įdomi ir naudinga, nes pagilinome biologijos, chemijos ir fizikos žinias.

2a klasės mokinys Justas Trinskis