Tarptautinė antikorupcijos diena

• Paskelbta: 2023-12-11

Gruodžio 9 dieną pasaulyje minima tarptautinė Antikorupcijos diena. Šia proga, gruodžio 7 dieną gimnazijoje vyko atvira ekonomikos pamoka „Čia nėra vietos šešėliui“. Jos metu mokiniai susipažino su šešėline ekonomika, jos žala valstybei, svarstė ir ieškojo būdų, kaip kiekvienas pilietis gali prisidėti prie šešėlio mažinimo. Mokiniai analizavo, kaip šešėlinės ekonomikos reiškinys atsiranda darbo rinkoje, kasdieniniame gyvenime pvz. apsilankymo turguje metu. Taip pat gimnazistai susipažino su pagrindinėmis Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo ir kontrolės institucijomis, jų funkcijomis, pagrindiniais LR piliečių mokamais mokesčiais, jų nauda valstybei. Pristatyti sektoriai, kuriose dažniausiai pasireiškia šešėlinės ekonomikos reiškinys.

Visą dieną mokyklos vestibiulyje veikė interaktyvi ekspozicija, kurioje buvo demonstruojama aktuali informacija skaidrumo, šešėlinės ekonomikos tema. Taip pat demonstruotos trumpos antikorupcinės reklamos arba edukaciniai video skaidrumo tema. Be to, pristatytas ir 3b klasės, dalyvavusios konkurse „Skaidrumą kuriame kartu 2023“ bei įgyjusios skaidrumo ženklelį, konkursinis video darbas „Maži dideli dalykai“.

#skaidrumoakademija

3b klasės darbą pamatyti galite čia:

3b klasės konkursinis darbas „Maži dideli dalykai“