23-oji komandinė matematikos olimpiada B. Grigelionio taurei laimėti

• Paskelbta: 2023-11-28

Lapkričio 24 dieną gimnazijoje vyko tradicinė komandinė moksleivių matematikos olimpiada Broniaus Grigelionio taurei laimėti. Šiais metais dalyvavo net 21 komanda. Svečių teisėmis prie konkurso prisijungė ir Valmieros 2-osios vidurinės mokyklos jaunieji matematikai.

Iškilmingą konkurso atidarymą aktų salėje pradėjo gimnazijos jaunimo tautinių šokių kolektyvas „Apynėlis“ (vadovė Nida Sakalauskienė). Olimpiados dalyvius sveikino gimnazijos direktoriaus pavaduotoja, laikinai einanti direktoriaus pareigas Loreta Liukpetrienė, Pasvalio rajono savivaldybės vicemeras Viktoras Doda bei Pasvalio rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Gvidas Vilys. Po sveikinimo kalbų praėjusių metų nugalėtojai – Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos moksleiviai – iškilmingai įnešė taurę į sceną.

Konkurso užduotis, kaip ir kasmet,  parengė iškilūs matematikai ir konkurso vertinimo komisija: akademikas prof. hab. dr. Vilijandas Bagdonavičius, doc. dr. Antanas Apynis, doc. dr. Aivaras Novikas, doc. dr. Edmundas Mazėtis, doc. dr. Romualdas Kašuba. Vertinant moksleivių darbus, komisijai talkino ir olimpiadoje dalyvaujančių gimnazijų matematikos mokytojai. Šiais metais užduotys mokiniams pasirodė kaip niekad sunkios, tačiau nugalėtojų komandoms vis dėlto pavyko pasirodyti solidžiai. 1–2 klasių grupėje geriausiai sekėsi Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos komandai. Broniaus Grigelionio taurė šiais metais iškeliavo į Šiaulius – vyresniųjų grupėje nugalėtojais tapo Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos komanda.

Konkurso diena – tikra matematikų šventė. Vyko seminarai mokytojams, juos vedė doc. dr. Aivaras Novikas ir doc. dr. Edmundas Mazėtis. Matematikos mokytojai dalyvavo gerosios patirties sklaidos diskusijoje apie atnaujintų matematikos programų pritaikymo patirtis. Mokiniai taip pat nenuobodžiavo: po pietų jų laukė rimtas išbandymas – komandinė kūrybinės matematikos penkiakovė.

Dėkojame konkurso rėmėjams: „Rokundai“, UAB „Kompetai“, UAB “Ustukių malūnui“ bei Pasvalio rajono savivaldybei. Taip pat dėkojame gerbiamai vertinimo komisijai, mokytojams, organizatoriams bei dalyviams!

Aida Aurelija Garastaitė