Pasvalio Petro Vileišio gimnazija

55-toji tautosakos vakaronė ,,Audžiam prisiminimų juostą‘‘

  • Paskelbė : Faustas Petriškis
  • Paskelbta: 2022-05-03
  • Kategorija: Renginiai

Renginys prasidėjo netradiciškai. Scenoje pasirodė mokytojas Faustas Petriškis ir ne su bet kuo, o su dviem ukrainietėmis. Ukrainiečiai mūsų mokykloje mokosi jau du mėnesius. Šiandien jie labai norėjo būti su mumis.  Kolektyvas padainavo nuostabią ukrainiečių liaudies dainą ,,Tu motule miela‘‘. Buvo labai gražu klausytis, ukrainiečių balsuose skambėjo tėvynės ilgesys. Po pasirodymo ukrainietės tarė žodį, joms buvo įteikti moliniai švilpukai. Na, ir kaip gi tautosakos vakaronė be direktoriaus žodžio. Direktorius Viktoras Rimša tarė sveikinimo žodį ir pasveikino visu susirinkusius. Šiemet tarp svečių buvo ir Pasvalio rajono savivaldybės švietimo ir sporto skyriaus vedėjas dr. Gvidas Vilys. Pasirodo, jis moka austi tautines juostas. Renginio vedėjai paklausė jo, kodėl ir kaip jis tą daro. Renginyje taip pat svečiavosi Lina ir Albertas Bartašiai. Jie mums papasakojo apie įvairius instrumentus ir jais pagrojo. Buvo labai įdomu, kadangi daugelis jų instrumentų yra labai reti ir mažai kam žinomi. Svečiai prasitarė, kad  instrumentus Albertas Bartašys gaminasi pats. Gimnazistai liko nustebinti.  Galiausiai, prieš pat pirmokų pasirodymus pasirodė gimnazijos mokytojų kolektyvas vadovaujamas muzikos mokytojos Dalios Baniulienės. Kolektyvas atliko lietuvių liaudies dainą ,,Staklelės naujos, drobelės plonos‘‘. Na, galiausiai atėjo ir pirmokų eilė. Pirma į sceną žengė 1a klasė. Jie mums padainavo apie linus, atliko lietuvių liaudies dainą ,,Aš pasėjau du liniuku, oi, oi, oi‘‘. Po jų į sceną žengė 1b. Jie taip pat papasakojo apie linus ir smagiai pašoko. Dar tik pusei pirmokų pasirodžius, vedėjai užminė kelias mįsles ir už teisingus atsakymus išdalino dailės mokytojos Leonoros Stravinskienės pagamintas molines švilpynes. Pirmokai vėl žengė į sceną – šįkart 1c. Jie vėlgi padainavo lietuvių liaudies dainą apie linus ,,Pasėjau linelius, geltonus grūdelius‘‘. Ir paskutinė iš pirmokų pasirodymą atliko 1d klasė. Jie mums papasakojo istoriją apie siuvėją Algelį ir tris jo sūnūs, nusprendžiusius sekti savo tėvo pėdomis.

Visi pirmokai sėkmingai atliko savo pasirodymus, atėjo eilė visiems pašokti. Mokytojas Sigitas Paliulis išsitraukė armoniką ir linksmai užgrojo. Pirmokai puolė šokti. Jie šoko ir šoko, visiems buvo labai smagu. Ši vakaronė paskatino pirmokus domėtis savo kraštu ir tradicijomis, puoselėti jas. Galbūt, linksmai bešokdami jie susimąstė, kad taip pat yra lietuvių tautos dalis, kuri turi savus papročius ir tradicijas. Tikiuosi, pirmokai pajautė pareigą išsaugoti savo tautos papročius ir tradicijas.

Ugnius Marcinkus 1d

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos