Meninio skaitymo konkursas

• Paskelbta: 2022-02-01

Penktadienį, sausio 28 dieną, mokyklos aktų salėje įvyko Meninio skaitymo konkursas, skirtas artėjančiam gimnazijos 100-mečiui. Įvairių autorių kūrinius skaitė, o tiksliau – deklamavo, vienuolika skaitovų. Tarp skaitovų gausiausias būrys – antrokų, net dešimt.  Mūsų skaitovai deklamavo ir Vytauto Mačernio sonetus, ir Bernardo Brazdžionio, Aleksio Churgino bei Justino Marcinkevičiaus eilėraščius. Nepamiršta dar ir Salomėja Nėris, o Emilija Černauskaitė deklamavo  pasvalietės Skirmantės Tirilytės eilėraštį „Draugams“. Net trys mokiniai – Liepa Štuopinytė, Ema Daunytė ir Domas Sakalauskas – konkursui išmoko ilgus ir sudėtingus prozos tekstus. Liepa skaitė Rūtos Šepetys romano ištrauką, Ema – Opolskaitės knygos ištrauką, o Domas nuotaikingai perskaitė Sigito Parulskio miniatiūrą „Šokiai“.

Visus susirinkusius nudžiugino net dvi poetinės kompozicijos. Trečiokai Ugnė Čekanauskaitė ir Rokas Kaziliūnas įsijautė į Džuljetos ir Romeo vaidmenis (kompozicija pagal Antano Drilingos eilėraštį). Antroji – tai poetinė kompozicija „Poezijos pasivaikščiojimai sekmadienio vakarą  Pasvalyje“ (pagal Pasvalio kraštiečių – H. Čigriejaus, V. Braziūno, M. Karčiausko, E. Matuzevičiaus, M. Lužytės,  K. Pūro ir A. Žagrakalytės – kūrybą). Šioje kompozicijoje dalyvavo šeši teatro studijos nariai: Paula Augėnaitė, Danielė Krivickaitė, Melita Paškonytė, Ieva Mitkutė, Simas Varnauskas ir Justas Pociūnas.

Į tolimesnį rajoninį turą atrinkti keturi skaitovai: Skaiva Gudauskytė (2a), Gustas Baltrušiūnas (2c), Ema Daunytė (2d) ir Domas Sakalauskas (3c) bei abi poetinės kompozicijos. Rajoninis turas vyks nuotoliniu būdu.

Dėkoju visiems meninio žodžio mylėtojams. Įsimintinų akimirkų!

Autorius:
Mokyt. Vitalija Indrišionienė