Gimnazijos viešnia apie gyvenimo pozicijas

• Paskelbta: 2021-11-25

Lapkričio 22 d. Pasvalio Petro Vileišio gimnaziją aplankė Lietuvos Sveikuolių sąjungos valdybos narė Eglė Kislovski. Ji jaunimo bei šeimų stovyklų organizatorė bei lektorė, didelę darbo patirtį turinti grožio industrijoje, dažnai organizuojanti ir režisuojanti fotografijos bei mados renginius.  Lektorė susitiko su pirmų klasių mokiniais. Pokalbio tema –  „Mokinio pozicija. Kas tai ir ji gali padėti?“ –  atrodė  gyvenimiškai paprasta, tačiau atsiskleidė visai kitomis spalvomis.

Kalbėta apie dvi gyvenimo pozicijas, kurias renkasi žmogus. Tai mokinio  pozicija ir puikybės pozicija. Paauglystėje šios gyvenimiškos pozicijos daro ypač  didelę  įtaką  jauno žmogaus požiūriui  į gyvenimą, į asmenybės formavimąsi. Kaip minėjo lektorė, žmogus mokosi visą gyvenimą. Jaunuolio, kaip mokinio, statusas  nesibaigia gavus Brandos atestatą. Mokiniai mes esame visą gyvenimą, o mūsų mokytojais gali būti tėvai, draugai, kiti sutikti žmonės, dalijantys savo patirtį, gyvenimiškąją išmintį. Tik reikia mokėti tai priimti su dėkingumu ir pagarba, o kartais su nuolankumu. Jei tai darysime, praplėsime savo sąmoningumą, išmoksime giliau pažinti kitus, šalia esančius žmones, kurie nėra priešiškai nusiteikę, kurie nori suprasti ir padėti   paaugliui. Galbūt kartais jaunas žmogus per daug susikoncentruoja į  nepatenkintus poreikius ir norus. Jam atrodo,  kad aplinka jį nuolatos kaltina ir kritikuoja, jis visai nebepastebi, ką pats daro blogai. Panašu, kad toks žmogus yra pasirinkęs puikybės poziciją. Susimąstykime , ar viskas su mumis gerai. Gal puikybė  užgožė gražiausius  jausmus? Tokius kaip: pagarba vyresniam žmogui, pagarba  tėveliams, nesvarbu, ar jie turtingi, ar neturtingi, lyginant su kitų draugų tėvais... Jauskime dėkingumą už duotą gyvenimą, už laimę dalytis viskuo, ką turime, ką dar sukursime ateityje. Mokinio pozicija tikrai mūsų nemenkina, o padeda mums augti ir tobulėti. Jei gyvenime kažkas labai nepatinka, ne visada reikia kaltinti kitus. Mes galim tą gyvenimą keisti, pasinaudodami  mokinio  gyvenimiškosios pozicijos privalumais.

Ačiū lektorei Eglei už dar vieną vertingą gyvenimo pamoką.