Popietė „Moksleiviški prisiminimai“ su 37-osios laidos abiturientu (1969 m.), poetu, vertėju, fotografu Vladu Braziūnu

• Paskelbta: 2022-03-07

Reikšmingas ir įdomus susitikimas

Kovo 4 dieną aktų salėje vyko gimnazijos 100-mečiui skirtas renginys su rubrika „Audžiam prisiminimų juostą“: tai popietė „Moksleiviški prisiminimai“ su 37-osios laidos abiturientu (1969 m.), poetu, vertėju, fotografu Vladu Braziūnu jo 70-mečio proga. Kartu su juo atvyko muzikantė, dainų atlikėja Agota Zdanavičiūtė – ji atliko dainas, jos pačios sukurtas pagal Vl. Braziūno eiles. Poetas dalijosi prisiminimais apie laiką mūsų mokykloje: prisipažino, kad būdamas mokinys eilėraščių nerašė, kad kelias į literatūrinę kūrybą prasidėjo studijų metais, bet didelę įtaką padarė jo literatūros mokytoja Aldona Abariūtė-Datkūnienė, paraginusi rašyti dienoraštį; kad baigdamas mokyklą planavo studijuoti ornitologiją, bet likimas lėmė pasirinkti žurnalistikos, paskui literatūros studijas Vilniaus universitete.

Poetas paskaitė savo eilėraščių, o mes jį pasveikinome jubiliejaus proga: gimnazistai (Danielius, Rugilė ir Rokas) atliko V. Kernagio dainą (jų mokytoja D. Baniulienė), parodėme literatūrinę kompoziciją „Poezijos pasivaikščiojimai sekmadienio vakarą“ (atliko Paula Augėnaitė, Danielė Krivickaitė, Melita Paškonytė, Ieva Mitkutė, Simas Varnauskas, Justas Pociūnas; rež. A. Simonaitė), kuri sukurta iš pasvaliečių poetų (be abejo, ir Vlado Braziūno) kūrybos; sveikinimo žodžius tarė ir gėlių puokštę įteikė gimnazijos vadovai – direktorius Viktoras Rimša ir pavaduotoja Loreta Liukpetrienė. I aukšto koridoriuje veikė paroda, skirta Vl. Braziūnui (ją parengė bibliotekos vedėja M. Kuodienė).

Aida Garastaitė