Stovyklos „Kūrybos džiaugsmas“ dalyvių išvyka įĮ Rokiškio dvarą (TŪM projekto tąsa)

Rugsėjo 18 dieną Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos mokiniai pirmieji išbandė naująjį savivaldybės elektromobilį. Ekologiškai ir labai tyliai pasiekėme Rokiškio senamiestį, kur mūsų jau laukė muziejaus gidė. Aplankėme vieną gražiausių Lietuvoje neogotikinę Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčią. Grožėjomis grakščia architektūra, stebėjomės per šimtmečius išsaugotais autentiškais puošybiniais elementais, ypač nuostabia medžio drožyba. Bažnyčios rūsiuose prie bažnyčios fundatorių baronų Tyzenchhauzų kriptų gidė papasakojo  jų gyvenimo istorijas, jų indėlį į Rokiškio raidą.

Gidė atvėrė duris ir į šventoriuje esančią šv. Juozapo koplyčią, turinčią unikalią akustiką. Įdomu tai, kad šios koplyčios dar nėra palietusios restauratorių rankos, taigi matėme išlikusį pirminį dekorą, grindų dangą. Įdomi detalė: koplyčios langus puošia kraštiečio dailininko vitražisto Algirdo Dovydėno suprojektuoti vitražai.

Rokiškio bažnyčios ir Juozapo koplyčios ansamblis yra nacionalinis architektūros ir sakralinis paminklas.

Mūsų kelionė tęsėsi lankant Liaudies meistro Liongino Šepkos medžio drožinių ekspoziciją. Prisiminėme, kad šio meistro darbų turi ir Pasvalio krašto muziejus.

Gidė išsamiai papasakojo apie  klasicizmo stiliaus dvaro pastatų istoriją, raidą, jų gyventojus, apžiūrėjome puikiai atkurtus interjerus, išsaugotus dvarininkų asmeninius daiktus, vertingus dailės kūrinius.

Dalyvavome edukacijoje „Sūrio kelias“, kur vieni prisiminėme, o dauguma pirmąkart sužinojome apie mūsų senolių buities darbus, mitybos įpročius. Dvaro šeimininkė papasakojo apie Aukštaitijos regione paplitusias varškės sūrio bei fermentinio sūrio gamybos technologijas, apie tai, kaip pieno produktai buvo ruošiami dvare Tyzenchauzų bei kitų savininkų laikais.

Išvyką baigėme aplankydami parodą, kurioje eksponuojami dailininkų darbai, dalyvaujantys Liongino Šepkos vardo kūrybos konkurse. Spėjome išrinkti ir pažymėti labiausiai patikusius kūrinius (palengvinome komisijai darbą J).