Pasvalio Petro Vileišio gimnazija

Erasmus+ projektas ir Europos kalbų diena

Paskutinė rugsėjo savaitė gimnazijoje – neeilinė. Rugsėjo 25–29 dienomis svečiavosi „Erasmus+“ projekto dalyviai – svečiai iš Vokietijos, Kirchseeon miesto. Projekte dalyvavo 15 mūsų gimnazijos mokinių bei 3 mokytojai: anglų kalbos mokytojos Inga Kučnerienė, Neringa Bitinienė bei medijų meno mokytojas Faustas Petriškis. Iš Vokietijos atvyko 2 mokytojos ir 15 mokinių. Projekto tema – „Responsible storytelling in Media“ (liet. „Atsakingas istorijų pasakojimas medijose“). Projekto metu mokiniai kūrė trumpus filmus jiems aktualiomis temomis, susipažino su atsakingo istorijų pasakojimo medijose principais.

Pirmąją projekto dieną mūsų gimnazijos delegacija pasitiko svečius Rygos oro uoste. Visi kartu leidomės į „lobių medžioklės“ žaidimo nuotykius Rygoje. Pirmoji diena baigėsi svečių viešnage Pasvalio kempinge.

Antrąją projekto dieną kartu su svečiais minėjome Europos kalbų dieną. Pirmų klasių gimnazistai paruošė pristatymus apie skirtingas Europos šalių kalbas ir kultūras. Svečiai pristatė savo gimtąją šalį – Vokietiją. Po renginio mūsų mokiniai aprodė svečiams mokyklos erdves. Po trumpos ekskursijos mokiniai ir mokytojai dalyvavo komandos formavimo užduotyse, išbandė teatrines impovizacijas. Kiek vėliau mokiniai pasidalijo į grupes, burtų keliu išsirinko temas ir pradėjo ruoštis trumpųjų filmų kūrybai.

Trečiosios projekto dienos rytas prasidėjo labai darbingai. Mokiniai net 4 valandas su mažomis pertraukėlėmis kūrė filmus. Vėliau kartu su svečiais aplankėme žymiausias Pasvalio miesto vietas, taip pat Pasvalio krašto muziejų bei Mariaus Katiliškio viešąją biblioteką. Svečiai buvo sužavėti miesto viešųjų įstaigų siūlomomis galimybėmis gyventojams ir jaunimui.

Ketvirtąją projekto dieną praleidome Biržuose. Aplankėme Biržų pilį, dalyvavome edukacijose, lankėmės Astravo dvare, pasivaikščiojome aplink Širvėnos ežerą, taip pat aplankėme Kirkilų karstinius ežerus bei apžvalgos bokštą.

Penktają projekto dieną vyko mokinių sukurtų trumpųjų filmų pristatymas. Po jo dar suspėjome dalyvauti ir projekto „Beactive“ jungtiniame šokyje. Paskutiniąją dieną projekto dalyviai lankėsi Vaškuose įsikūrusiame žirgyne „Gintarinė pasaga“. O vakare mokiniai dalyvavo diskotekoje, kurioje grojo mūsų gimnazistai – didžėjai Salvijus ir Pijus (DJ2O).

Šeštąją projekto dieną lankytasi Vilniuje, Valdovų rūmuose. Paskui vykome į oro uostą ir iš ten išlydėjome svečius, bet šilti prisiminimai, naujos, įdomios patirtys liko kartu su mumis.

Dėkojame visiems dalyvavusiems renginiuose bei projekto organizatoriams. Taip pat dėkojame Pasvalio kempingui – už svečių maitinimą bei apgyvendinimą, Pasvalio krašto muziejui ir Mariaus Katiliškio viešajai bibliotekai – už turiningas edukacijas, Vaškų žirgynui „Gintarinė pasaga“ – už nuostabų laiką, praleistą gamtoje su žirgais.

Mokinių sukurti trumpieji filmai:

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos