Dalyvavome kūrybinės raiškos konkurse

• Paskelbta: 2021-12-14
  • Kategorija: Konkursai

Jau septintą kartą Vaškuose vyko respublikinis kūrybinės raiškos konkursas „Eilėraščio menas ir jo interpretacija“, skirtas prof. Vandai Zaborskaitei atminti. I vietą šiemet laimėjo mūsų gimnazijos 2a klasės mokinė, literatų būrelio narė RUGILĖ PALIUKĖNAITĖ. Ji savo eilėraščiu „Visą atidaviau save“ interpretavo Henriko Nagio eilėraštį „Nirvana“. (Dar viena pirmoji vieta skirta rašinio autorei iš Svėdasų.) Literatūrologo Virginijaus Gasiliūno prizais apdovanoti dar du mūsų gimnazistai: 1d klasės mokinys, literatų būrelio narys Ugnius Marcinkus (jis interpretavo A. Mickevičiaus sonetą) ir 2b klasės mokinė Žemyna Zavistauskaitė (už interpretaciją piešiniu). Vertinimo komisijos prizą gavo ir Viktorija Pučekaitė, 2b kl. mokinė, už poezijos interpretacijas dviem darbais: ir savo eilėraščiu, ir piešiniu. Iš viso šiame konkurse dalyvavo 12 mūsų gimnazijos moksleivių – 6 literatus konkursui parengė mokytoja Regina Grubinskienė, 8 dailininkus – mokytoja Leonora Stravinskienė (2 gimnazistės dirbo su abiem mokytojomis). Be jau paminėtų moksleivių, konkursui savo kūrybinius darbus pateikė Klaudija Audickaitė, Paula Augėnaitė, Vaida Bubrevičiūtė, Melanija Jovaišytė, Arnas Krivickas, Fausta Langaitė, Martyna Vitkutė, Aušrinė Židonytė. 33 darbų autoriai – iš 5 šalies mokyklų: Biržų „Saulės“, Anykščių r. Svėdasų Vaižganto, Joniškėlio G. Petkevičaitės-Bitės, Vaškų ir Petro Vileišio gimnazijų. Konkurso baigiamojoje šventėje dalyviams koncertavo mūsų gimnazistai: šokėjai, vadovaujami R. Ebienės, vokalinis ansamblis (vadovė mokytoja D. Baniulienė), dainas atliko Leonas Andžius ir mokytojas Faustas Petriškis.