Gimnazistai rašė diktantą

• Paskelbta: 2023-02-13

GIMNAZISTAI RAŠĖ DIKTANTĄ

Vasario–kovo mėnesiais Valstybinės lietuvių kalbos komisijos iniciatyva visoje šalyje vyksta Lietuvių kalbos dienos. Vienas iš mūsų gimnazijos renginių – diktanto konkursas. 19 gimnazistų iš 1–4 klasių dėl raštingiausio gimnazisto vardo varžėsi vasario 9 d. Jie rašė diktantą apie Vilnių, kuris mini 700 metų sukaktį nuo miesto vardo paminėjimo rašytiniame šaltinyje – kunigaikščio Gedimino laiške.

Raštingiausia gimnaziste tapo Rugilė Mackevičiūtė (4d, mokytoja V. Indrišionienė), padariusi tik vieną klaidą. II vietą pelnė Ernestas Vaičekonis (3c, mokytoja V. Indrišionienė) – jo diktante 2 klaidos. III vietos laimėtojas – Augustas Baršauskas (3b, mokytoja V. Skardžiuvienė), padaręs 3 klaidas.

1–2 klasių mokiniai gerokai atsiliko nuo vyresniųjų. Pagyrimo nusipelnė 2d klasės mokinė Ugnė Baronaitė (mokytoja S. Stapulionienė), padariusi mažiausiai klaidų – tik 5.

Diktantą parengė, diktavo bei vertino lietuvių kalbos mokytoja Regina Grubinskienė.