Edukacija „Priklausomybės veidai"

• Paskelbta: 2022-11-23

1 klasių mokiniai lapkričio 16 dieną dalyvavo edukacijoje „Priklausomybės veidai“, kurią vedė daugiau kaip 10 metų su priklausomybėmis dirbanti klinikinės toksikologijos gydytoja Laima Gruzdytė. Mokiniai susipažino su priklausomybės kaip reiškinio atsiradimo ir vystymosi principais, naujausiomis mokslinėmis išvadomis. Viešnia pasakojo, kad priklausomybė mėgsta draugiją, o nikotinas, dažniausiai tampa „raktu“ atveriančiu duris į priklausomybių pasaulį. Edukacijos pabaigoje gimnazistams buvo pasiūlyta užsidėti stiprų apsvaigimą nuo alkoholio imituojančius akinius ir akinius, imituojančius apsvaigimą nuo marichuanos. Mokiniai kviesti su jais atlikti koordinacines užduotis.

Edukacijos forma skatino mokinius ieškoti atsakymų, išsakyti savo nuomonę, klausti ir suvokti svarbiausią moksliniais tyrimais pagrįstą tiesą – priklausomybė trunka visą gyvenimą.

Autorius:
Gražvilė Tabokienė